سمعک در افسریه

قبل از شرح خدمات سمعک در افسریه و سمعک در مشریه، به معرفی کلینیک پیروزی می پردازیم. کلینیک شنوایی و سمعک پیروزی با ۲۰ سال سابقه فعالیت در زمینه انواع خدمات شنوایی سنجی و سمعک در شرق تهران فعالیت می کند. بیمارانی که برای دریافت سمعک به کلینیک شنوایی مراجعه می کنند ابتدا توسط ادیولوژیست مورد ارزیابی شنوایی قرار گرفته و تست های لازم برای آنها انجام می شود. بعد از انجام تست و تعیین نوع و میزان کم شنوایی، مشاوره لازم جهت دریافت سمعک از لحاظ نوع سمعک، شکل ظاهری سمعک و قیمت آن به بیمار ارائه می گردد و بعد از آن قالب گیری از گوش ها انجام گرفته و سمعک مورد توافق برای بیمار ثبت و سفارش داده می شود. خدماتی که در این کلینیک ارائه می شود شامل:

 • انجام تست ها و آزمایشات شنوایی سنجی در افسریه
 • ارائه انواع مدل های سمعک در افسریه
 • تجویز سمعک در افسریه
 • ارائه مشاوره رایگان سمعک
 • انجام تعمیرات سمعک در افسریه
 • فروش سمعک در افسریه
 • ارائه و فروش انواع باطری سمعک در افسریه
 • انجام شنوایی سنجی اطفال در افسریه با جدیدترین دستگاه های روز
 • غربالگری شنوایی نوزادان در افسریه با متدهای و تکنولوژی های جدید
 • ارائه کلیه خدمات شنوایی سنجی در مشیریه
 • ارائه سمعک در مشیریه

 

تست های شنوایی سنجی در افسریه 

تست های شنوایی سنجی در افسریه بسته به گروه سنی بیماران از نوزادان تا بزرگسالان متفاوت می باشد و هر گروه سنی تست خاص خود را دارد که در مرکز شنوایی پیروزی تمامی این تست ها قابل انجام می باشد. بنابراین تست های شنوایی سنجی به دو گروه تست های ویژه اطفال و بزرگسالان قابل تقسیم می باشد که در ادامه به شرح آنها می پردازیم. بیماران گرامی که ساکن منطقه افسریه و مشیریه هستند و به دنبال شنوایی سنجی در افسریه و شنوایی سنجی در مشیریه هستند می توانند به کلینیک شنوایی پیروزی مراجعه کنند. 

 

غربالگری شنوایی نوزادان در افسریه شامل چه تست هایی می شود؟

انجام غربالگری شنوایی نوزادان بسیار مهم است چرا که تشخیص زود هنگام و به موقع کم شنوایی و ناشنوایی برای شروع درمان از اهمیت بسیاری برخوردار است. نوزادان از همان بدو تولد صداها را می شنوند که شروع یادگیری آنها محسوب می شود. فاکتورهای خطرساز برای شنوایی نوزادان در حین تولد:

 • زردی بالای نوزاد حین تولد
 • طولانی شدن زمان زایمان و خفگی نوزاد
 • مراقبت نوزاد در بخش nicu
 • زودرس بودن نوزاد
 • وزن کم هنگام تولد
 • وجود نسبت فامیلی بین پدر و مادر
 • سابقه کم شنوایی ارثی در بستگان نزدیک 

غربالگری شنوایی نوزادان در افسریه یا شنوایی سنجی اطفال در افسریه شامل تست ها و آزمایشات مختلف و مهمی است که توسط ادیولوژیست امیرحسین زارع در کلینیک مجهز به دستگاه های روز دنیا انجام می شود. در ادامه به مهم ترین تست ها و آزمایشات برای شنوایی سنجی نوزادان اشاره می کنیم. 

 

- تست غربالگری OAE

اولین و مهمترین آزمایش شنوایی که برای تمامی نوزادان بعد از تولد انجام می شود تست OAE می باشد که امروزه به صورت روتین در تمامی بیمارستان ها بعد از تولد نوزاد انجام می شود. ولی آن دسته از نوزادانی که به هر دلیل این تست بعد از تولد برای آنها انجام نشده باشد می توانند با مراجعه به کلینیک شنوایی پیروزی این تست را برای نوزاد خود انجام دهند.

 

تست oae در افسریه

 

آزمایش شنوایی در افسریه

 

- تست شنوایی AABR

این تست نیز به عنوان آزمایش غربالگری شنوایی نوزاد در افسریه در مرحله اول به تنهایی و یا همراه با آزمایش OAE انجام می شود. انجام این تست که پاسخ عصب شنوایی نوزاد می باشد به ویژه در نوزادانی که فاکتورهای خطرساز حین تولد داشته باشند بسیار اهمیت دارد.

 

تست aabr در مشیریه

 

- تست شنوایی ABR

این تست غربالگری شنوایی نوزاد نمی باشد و در واقع تست تکمیلی است که برای آن دسته از نوزادانی که در آزمایشات غربالگری اولیه آنها (دو تست قبلی) پاسخی نداشته باشد انجام می شود. در واقع در این تست با آستانه گیری شنوایی نوزاد میانگین شنوایی و یا درصد کاهش شنوایی در فرکانس های خاص در رنج فرکانسی ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ هرتز تخمین زده می شود.

 

تست abr چیست

 

تست شنوایی abr در افسریه 

 

تست شنوایی بزرگسالان (نوار گوش)

تمامی تست های شنوایی سنجی ویژه بزرگسالان که اصطلاحاً به عنوان نوار گوش نیز شناخته می شود در کلینیک شنوایی در افسریه انجام می گیرد که در زیر به شرح آنها می پردازیم.

 

 

دریافت مشاوره

 

 

- تست شنوایی ادیومتری

مهمترین تست شنوایی سنجی بزرگسالان و کودکان رده سنی بالای ۵ سال تست شنوایی ادیومتری می باشد. آن دسته از بیماران که احساس کم شنوایی دارند و یا افراد مسن تر که دچار پیرگوشی و درجاتی از کم شنوایی هستند و به دنبال سمعک برای رفع مشکل خود می باشند لازم است حتماً این تست را انجام دهند تا با مشخص شدن نوع و میزان کم شنوایی تجویز سمعک مناسب برای آنها انجام شود. البته همه بیماران نیاز به استفاده از سمعک ندارند و مشکل شنوایی آنها قابل درمان دارویی و جراحی است که بعد از بعد از انجام این تست مورد درمان قرار می گیرند. در کلینیک شنوایی و سمعک پیروزی هم برای آن دسته از بیماران که دچار پیرگوشی باشند سمعک مناسب تجویز می گردد و هم آن دسته از بیماران که نیاز به اقدام و مداخله درمانی داشته باشد توسط پزشک متخصص گوش حلق بینی مورد معاینه و درمان قرار می گیرند. بیماران عزیزی که به دنبال سمعک در افسریه یا تجویز سمعک در افسریه هستند می توانند به کلینیک پیروزی مراجعه کنند.

 

تست ادیومتری در افسریه

 

نتیجه تست ادیومتری

 

- تست شنوایی تمپانومتری

آزمایش تمپانومتری به منظور بررسی سلامت پرده گوش و وضعیت گوش میانی هم در کودکان و هم بزرگسالان به عنوان نوار گوش انجام می شود. روش انجام تست ساده و کوتاه می باشد. در کودکانی که لوزه سوم بزرگ داشته باشند و یا مشکلاتی در نواحی سر و صورت مثل شکاف کام و شکاف لب و یا ناهنجاری های لاله گوش که اغلب مادرزادی هست وجود داشته باشد انجام این تست ضروری می باشد. انجام این تست می توان آن را به موقع تشخیص و درمان کرد.

 

تست تمپانومتری

 

تفسیر تست تمپانومتری

 

- تست ویژه سرگیجه گوشی در بیماران

افرادی که سرگیجه های حاد و مزمن دارند و تکان دادن سر و یا جابجا شدن تشدید می شود لازم است با مراجعه به کلینیک شنوایی، تست های مربوط به سرگیجه گوشی در آنها انجام شود. همچنین، بیماری مینیر یا هیدروپس آندولنف مهمترین و شایعترین بیماری گوش داخلی می باشد که باعث ایجاد حملات سرگیجه به همراه علائم شنوایی و وزوز گوش و حالت تهوع و استفراغ در بیمار می شود. مهم ترین تست در تشخیص این بیماری تست الکتروکوکلئوگرافی یا ECOG می باشد که به منظور تشخیص بیماری مینیر انجام می گیرد. این تست در کلینیک شنوایی در افسریه (کلینیک پیروزی) انجام می شود.

 

تست سرگیجه گوش در افسریه

 

آزمایش سرگیجه

 

- تست شنوایی ABR در بزرگسالان

در بیمارانی که دچار کم شنوایی های یکطرفه، وزوز گوش به ویژه از نوع یک طرفه و یا حملات سرگیجه باشند این تست انجام می شود. این تست به منظور تشخیص ضایعات تومورال در عصب شنوایی و گوش داخلی انجام می شود.

 

تست abr بزرگسالان

 

چه سمعک های در کلینیک شنوایی ارائه می شود؟

بعد از انجام آزمایشات و تست های شنوایی سنجی در افسریه ممکن است نیاز به استفاده از سمعک داشته باشید. یکی از خدمات مهمی که در این کلینیک به بیماران گرامی ارائه می شود تجویز و فروش سمعک در افسریه است. سمعک ها از نظر شکل ظاهری، تکنولوژی و برند به چند دسته تقسیم می شوند که با توجه به شکل مجرای گوش و بودجه مراجعه کننده سمعک برای بیمار تجویز می شود. فروش سمعک در افسریه یکی از خدمات مهمی است که مرکز شنوایی پیروزی به بیماران ارائه می دهد.

برندهای موجود در کلینیک اشاره می کنیم:

 • سمعک سونیک Sonic
 • سمعک فوناک Phonak
 • سمعک زیمنس Siemens
 • سمعک اتیکن Oticon
 • سمعک ویدکس Widex
 • سمعک یونیترون Unitron
 • برنافن Bernafon

 

ویدئوی معرفی انواع سمعک موجود در کلینیک سمعک در افسریه

 

همچنین سمعک ها از لحاظ شکل ظاهری و نحوه قرار گیری روی گوش بیمار به 4 دسته اصلی طبقه بندی می شوند:

1- سمعک پشت گوشی استاندار: رایج ترین شکل سمعک که مورد استفاده اکثر بیماران قرار می گیرد نوع پشت گوشی استاندارد می باشد. این سمعک از لحاظ ظاهری پشت گوش بیمار پیدا هستند

 

سمعک پشت گوشی


2- سمعک پشت گوشی بدون قالب یا میکرو: این سمعک پشت گوشی نوع جدیدتری از سمعک پشت گوشی می باشد که در اندازه های بسیار کوچک و ظریف و حتی غیر قابل دید پشت گوش بیمار ساخته می شود.

 

سمعک پشت گوشی بدون قالب


3- سمعک داخل گوشی: این نوع سمعک همانطور که از نام آن پیداست در داخل کانال گوش بیمار گذاشته می شود و بسته به اندازه کانال گوش بیمار می تواند در سایزهای بسیار کوچک و غیر قابل دید ساخته شود.

 

سمعک داخل گوشی


4- سمعک کاملا داخل گوشی یا نامرئی: این مدل سمعک داخل گوشی که تحت عنوان سمعک نامرئی شناخته می شود با قالب گیری عمقی از کانال گوش بیمار در عمق کانال گوش گذاشته می شود.

 

ویدئوی نحوه تعویض فیلتر سمعک داخل گوشی

 

سمعک ها از لحاظ تکنولوژی نیز به چند دسته اصلی زیر طبقه بندی می شوند:
1- سمعک آنالوگ
2- سمعک نیمه دیجیتال یا دیجی تریم
3- سمعک دیجیتال
4- سمعک هوشمندو وایرلس

 

تماس با مشاوره شنوایی سنجی 

 

تجویز سمعک در افسریه و تجویز سمعک در مشیریه

بعد از انجام آزمایشات شنوایی سنجی کامل برای بیمار و تعیین میزان کم شنوایی با توجه به فاکتورهای ذکر شده از قبیل نوع سمعک، شکل سمعک و قیمت و بودجه بیمار مشاوره لازم جهت انتخاب نوع سمعک به بیمار ارائه می شود و سمعک مناسب انتخاب می گردد. اولین مرحله در تجویز سمعک فرآیند قالب گیری و سپس ساخت قالب سمعک می باشد. می توان قالب سمعک را در دو جنس نرم و سخت بسته به سلیقه و وضعیت گوش بیمار ساخت. قالب های جنس سخت نسبت به نرم دوام بالاتری داشته و مدت زمان بیشتری برای بیمار کار خواهد کرد ولی آن دسته از بیمارانی که دچار حساسیت های پوستی در ناحیه کانال گوش باشند می تواند از قالبهای جنس نرم استفاده کنند.

 

ویدئوی علت سوت کشیدن سمعک و تعویض تیوب قالب

 

 

قالب گیری سمعک در افسریه

قالب گیری سمع

 

قالب زدن سمعک 

 

ساخت سمعک

 

بیمارانی که دچار عفونت های مزمن گوش میانی و ترشح از گوش و یا پارگی های پرده گوش باشند بایستی جهت کنترل عفونت گوش مانع از ورود آب به گوش خود شوند. بهترین و مناسب ترین روش جهت این امر استفاده از قالب های ضد آب می باشد که در کلینیک شنوایی پیروزی این قالب ها در رنگ های مختلف و به سلیقه بیمار طراحی و ساخته می شود.

 

ساخت انواع قالب ضد آب

ساخت قالب ضد آب

 

قالب سمعک ضد آب

 

بعد از ساخت سمعک مهم ترین بخش تنظیم سمعک است که کلینیک پیروزی خدمات تنظیمات سمعک در افسریه را نیز ارائه می دهد. این پروسه با توجه به نوار گوش یا ادیوگرام تهیه شده از بیمار انجام می شود و در واقع انجام دقیق و درست تنظیمات کمک بسیار زیادی به بیمار در استفاده از سمعک می نماید. امروزه اکثر سمعک ها از نوع دیجیتال و هوشمند می باشند بنابراین با توجه به نوار گوش بیمار بایستی این سمعک توسط نرم افزار مخصوص هر برند با کامپیوتر برای بیمار تنظیم شود.

 

ویدئوی نحوه تنظیم سمعک در کلینیک شنوایی سنجی در افسریه و مشیریه

 

 

تنظیم سمعک

 

تعمیرات سمعک در افسریه

تعمیر و سرویس دوره ای سمعک جهت بالا بردن بازده سمعک برای بیماران اهمیت ویژه ای دارد. معمولاً بعد از تجویز، هر ۶ ماه به ویژه در سمعک های داخل گوشی سمعک نیاز به سرویس و کنترل دارد که بایستی با مراجعه به کلینیک شنوایی توسط ادیولوژیست این کار انجام شود. معمولاً عمر سمعک پشت گوشی بین ۵ تا ۶ سال و سمعک های داخل گوشی سه تا چهار سال بسته به وضعیت نگهداری بیمار می باشد و طی این مدت می توان با سرویس های منظم و دوره ای که روی سمعک انجام می شود عمر سمعک و عملکرد آن را افزایش داد. یکی دیگر از خدمات مهم کلینیک ما، تعمیرات سمعک در افسریه می باشد. البته در هنگام معاینه و تجویز سمعک نکات مهم نگهداری و تعمیرات سمعک به بیماران آموزش داده خواهد شد.

 

تعمیرات سمعک در افسریه

 

باتری سمعک در افسریه

باتری سمعک بایستی حتماً از کلینیک های شنوایی و سمعک و از برندهای معتبر تهیه شود چرا که استفاده از باتری های متفرقه یا تاریخ گذشته می تواند باعث آسیب جدی به سمعک و وارد شدن هزینه تعمیرات سمعک به بیمار شود. کلینیک شنوایی سنجی در افسریه و کلینیک شنوایی سنجی در مشیریه باتری های معتبر به بیماران عزیز ارائه میدهد. باتری سمعک در ۴ شماره بسته به نوع و شکل سمعک وجود دارد:

1- باتری ۱۰
2- باتری ۳۱۲
3- باتری ۱۳
4- باتری ۶۷۵

 

ویدئوی معرفی انواع باتری سمعک و نحوه تعویض باتری در کلینیک شنوایی سنجی و سمعک در مشیریه و افسریه

 

 

باتری سمعک در افسریه

 

باطری سمعک ر مشیریه

 

در کلینیک شنوایی و سمعک پیروزی کلیه باتری های شماره های مختلف در برندهای معتبر و اصلی قابل تهیه و ارائه به بیماران محترم می باشد.

سخن آخر

همانطور که گفته شد تمامی خدمات شنوایی سنجی در افسریه، سمعک در افسریه، تعمیرات سمعک در افسریه، فروش سمعک در افسریه، شنوایی سنجی اطفال در افسریه، غربالگری شنوایی نوزادان در افسریه، شنوایی سنجی در مشیریه و سمعک در مشیریه در کلینیک پیروزی به بیماران گرامی ارائه می شود.

 

آدرس شعب کلینیک پیروزی

مرکز ۱: خیابان پیروزی شرقی، بعد از تقاطع بزرگراه امام علی، ابتدای کندرو پیروزی، پلاک ۸۸۰، طبقه ۳، واحد ۵

شماره تماس: 09383467113 و 33300166 - 021

مرکز ۲: میدان خراسان، خیابان ۱۷ شهریور جنوبی، روبروی بهزیستی شبیر، در مانگاه ۱۵ شعبان، کلینیک شنوایی سنجی

شماره تماس: 09383467113

برندهای سمعک

سمعک سونیک

سمعک یونیترون

سمعک زیمنس

سمعک برنافن

سمعک فوناک

سمعک ویدکس

سمعک اتیکن

تازه های سمعک

وزوز گوش و شیوع آن

سمعک کراس

سمعک‌های بلوتوثی ( وایرلس)

سمعک یک گوش یا دو گوش

پرسش و پاسخ

قمری

آیا کلینیک طرف قرارداد با بیمه هست؟
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
operator

اپراتور

کلینیک پیروزی با شرکت های بیمه بسیاری طرف قرارداد است. شما می توانید در صفحه قیمت سمعک لیست بیمه های طرف قرارداد را مشاهده کنید. یا می توانید با شماره های 09383467113 و 02133359292 تماس بگیرید و استعلام بگیرید.
۱۴۰۰/۱۱/۲۷

محمد

هزینه انجام تست ها و آزمایشات و قیمت سمعک چقدر است؟
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
operator

اپراتور

هزینه تست ها و قیمت سمعک متغییر است و به نوع آزمایشات و نوع سمعکی که برای عزیزان کم شنوا تجویز می شود بستگی دارد. همچنین در جلسات مشاوره میزان بودجه شما هم برای تجویز سمعک در نظر گرفته  می شود. همچنین شما می توانید در جلسات مشاوره که رایگان هستند قیمت های به روز را استعلام بگیرید.
۱۴۰۰/۱۱/۲۷

عباسی

چه تست ها و آزمایشاتی در کلنیک شنوایی سنجی در افسریه انجام می شود؟
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
operator

اپراتور

تمامی تست های تخصصی و مورد نیاز برای تشخصی نوع کم شنوایی، درجه کم شنوایی و تشخیص بهترین راه درمان با جدیدترین دستگاه ها در کلینیک شنوایی در افسریه و مشیریه انجام می شود.
۱۴۰۰/۱۱/۲۷

صالحی

سلام من به علت شغلی که داشتم گوشم کم شنوا شده و الان به دنبال درمان آن هستم. خواستم بدونم که راهی وجود دارد که از سمعک استفاده نکنم؟
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
operator

اپراتور

سلام خدمت شما دوست عزیز، نمی توان به طور قطع گفت که راهی به غیر از سمعک وجود دارد یا خیر. شما حتما باید به کلینیک مراجعه کنید و بعد از انجام تست ها و آزمایشات تخصصی بهترین راه درمان را انتخاب کرد. اگر در منطقه افسریه و یا مشیریه هستید با شماره های  09383467113 و 02133359292 تماس بگیرید.
۱۴۰۰/۱۱/۲۷

ثبت پرسش جدید

نام و نام خانوادگی را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید یا ایمیل صحیح نیست
متن را وارد کنید
fast-insta fast-call