samakpiroozi.jpg

 

 

در کلینیک سمعک پیروزی تمامی آزمون های شنوایی و تعادل برای سنین نوزاد تا بزرگسال قابل انجام می باشد و در صورت نیاز به درمان دارویی یا جراحی توسط پزشک متخصص گوش و حلق و بینی بیماری ویزیت می شود و برای آن دسته از بیماران که نیاز به سمعک داشته باشند تجویز سمعک با بهترین برندهای روز دنیا انجام می شود.

خدمات دوره ای رایگان برای بیماران سمعکی شامل تست شنوایی و تنظیم سمعک و سرویس های دوره ای سمعک تا یک سال برای بیماران انجام می شود. تمامی سمعک ها دارای گارانتی معتبر از یک تا سه سال می باشند.


خدمات سمعک پیروزی در جنوب تهران

- ارزیابی تخصصی شنوایی در نوزادان، اطفال و بزرگسالان
- انجام آزمونهای الکتروفیزیولوژیک شاملABR, AABR, ECOG, VEMP
- انجام غربالگری شنوایی در نوزادان به روشOAE
- مشاوره رایگان سمعک
- تجویز انواع سمعک های دیجیتال هوشمند و وایرلس در مدل های مختلف پشت گوشی داخل گوشی و نامرئی
- فروش انواع باطری سمعک
- تعمیرات سمعک
- ساخت انواع قالب های ضد صوت و ضد آب
- ساخت انواع قالب سمعک


- تست تمپانومتری

این تست برای نوزادان، اطفال و بزرگسالان قابل انجام می باشد. این تست برای تشخیص عفونت یا وجود ترشح در گوش میانی و یا وجود پارگی در پرده گوش انجام می شود.
در کلینیک پیروزی این تست با جدیدترین دستگاه قابل انجام می باشد.

 

انجام آزمایشات شنوایی


- تست ادیومتری

این تست جهت بررسی میزان شنوایی می باشد که اصطلاحاً توسط بیماران نوار گوش نامیده می‌شود. در این آزمایش با به کارگیری دستگاه ادیومتر میزان شنوایی بیمار اندازه‌گیری می ‌شود.
برای انجام این تست لازم است حتماً بیمار در اتاق اکوستیک یا ضد صوت قرار گیرد و کاملاً در شرایط آکوستیک آزمایش انجام شود .در بیمارانی که نیاز به تجویز سمعک داشته باشند این تست مهم‌ترین آزمایش می باشد چرا که لازم است میزان دقیق کم‌شنوایی بیمار مشخص شود تا بتوان سمعک مناسب برای بیمار تجویز کرد.

 

تست های شنوایی بزرگسالان در سمعک پیروزی


تست غربالگری شنوایی OAE برای نوزادان

این تست آزمایشی سریع و مهم جهت غربالگری شنوایی در نوزادان در بدو تولد و همچنین تا ۳ ماهگی می باشد. برای انجام این تست نیاز به دستگاه OAE وجود دارد که در کلینیک پیروزی با بهره گیری از جدیدترین دستگاه قابل انجام می باشد.

 

انجام آزمایشات غربالگری برای نوزادان


- تست AABR

این تست نیز مانند OAE یک آزمون غربالگری جهت شنوایی نوزادان و اطفال می باشد.که در مدت زمان کوتاهی با استفاده از دستگاه الکتروفیزیولوژیک ABR قابل انجام است. این تست نیز از بدو تولد تا ۳ ماهگی در نوزادان جهت غربالگری شنوایی انجام می‌شود.

 

تست AABR


- تست ABR

آزمایشی ABR یک آزمون الکتروفیزیولوژیک شنوایی می باشد که در نوزادان تا بزرگسالان انجام می‌شود. در نوزادانی که در آزمون‌های غربالگری مثل OAE,AABR جواب منفی داشته باشند و یا اصطلاحاً جواب نداشته باشند حتماً لازم است که تحت آزمایش کامل ABR قرار گیرند تا میزان دقیق کم‌شنوایی در آنها مشخص شود و اقدامات درمانی یا توانبخشی لازم انجام گیرد. در این آزمایش لازم است کودک حتماً در شرایط خواب قرار گیرد تا بتوان تست را انجام داد بنابراین جهت انجام تست حتماً بایستی با کلینیک شنوایی هماهنگی لازم را داشته باشیم.

 

سمعک پیروزی-تست ABR


- تست الکتروکوکلئوگرافی ECOG

این تست یک تست الکتروفیزیولوژیک تخصصی جهت بیمارانی است که دچار سرگیجه می باشند. بیمارانی که مشکل سرگیجه همراه با کم شنوایی یا بدون کم شنوایی داشته باشند لازم است جهت بررسی بیماری مینیر یا هیدروپس اندولنف ، این تست برای آنها انجام شود. در واقع این تست آزمون تشخیصی جهت اثبات یا رد بیماری منیر می باشد.

 

تست الکتروکوکلئوگرافی


- تست VEMP

این تست نیز مشابه تست الکتروکوکلئوگرافی یک تست الکتروفیزیولوژیک جهت بیماران مبتلا به سرگیجه می باشد .در این آزمون نیز که مکمل آزمون ECOG می باشد می توان وجود یا عدم وجود بیماری مینیر را اثبات کرد.

 

قالب گیری انواع سمعک در سمعک پیروزی


قالب گیری و ساخت انواع قالب

در کلینیک سمعک پیروزی انواع قالب های ضد آب جهت بیمارانی که دچار پارگی پرده گوش و عفونت های گوش می باشند ساخته می شود . این قالبها از جنس مواد نرم یا سیلیکونی می باشد که هیچ گونه حساسیتی در گوش بیمار ایجاد نمی کند و مانع از ورود آب به گوش بیمار هنگام استحمام می‌شود.
این قالب ها در رنگ های مختلف برای بیماران قابل سفارش هستند.

 

قالب گیری و ساخت انواع قالب در سمعک پیروزی


در کلینیک پیروزی جهت بیماران که از سمعک استفاده می ‌کنند انواع قالبهای سمعک در جنس های نرم و سخت ساخته می‌شود. بیمارانی که از قالبهای نرم استفاده می‌کنند لازم است قالب سمعک خود را هر دو سال یکبار تعویض نمایند چون که قالب دچار فساد و پارگی می‌شود.
در کلینیک پیروزی تعمیرات قالب سمعک نیز که بیشتر شامل پارگی تیوب یا لوله قالب می باشد انجام شده و تعویض می شود.

 

ساخت انواع سمعک

 

انواع سمعک

 

فروش انواع سمعک


فروش انواع باطری سمعک

در کلینیک سمعک پیروزی انواع باطری سمعک در شماره‌های ۱۰،۱۳، ۳۱۲ و ۶۷۵ از بهترین برندهای موجود عرضه می‌شود. استفاده از باتری مناسب جهت افزایش طول عمر سمعک و خراب نشدن آن ضروری می باشد. بنابراین به بیماران توصیه می شود حتماً باتری را از مراکز معتبر شنوایی سنجی و سمعک تهیه فرمایند.
بهترین باتریهای موجود در حال حاضر باطری ریوواک، زیمنس ،دوراسل پاوروان و اس پاور می باشند که در کلینیک پیروزی با قیمت مناسب به بیماران ارائه می‌شود.

 

انواع باطری سمعک

 

باطری سمعک

نگهداری باطری سنعک


تعمیرات سمعک

در کلینیک سمعک پیروزی تعمیرات و سرویس دوره ای سمعک انجام می‌شود. سمعک های آنالوگ و قدیمی که دچار خرابی می‌شوند به دلیل عدم تولید این سمعکها و نبود قطعات آنها شاید قابل سرویس و تعمیر نباشند و بیمار مجبور به تعویض آنها شود ولی سمعک های امروزی که شامل سمعکهای دیجیتال و هوشمند می باشند عمدتاً قابل سرویس و تعمیر هستند و تعمیرات این سمعکها که بیشتر شامل تعویض میکروفون ، تعویض ریسیور و یا تعویض پوسته در سمعک های داخل گوشی هست در کلینیک سمعک پیروزی انجام می‌شود.

 

تعمیر سمعک در سمعک پیروزی

 

تجویز انواع سمعک

مهمترین فعالیت کلینیک پیروزی ساخت و تجویز انواع سمعک برای بیماران می باشد. بیماران بعد از انجام معاینات گوش و تست های شنوایی و تعیین میزان کم شنوایی تحت مشاوره قرار می‌گیرند و با توجه به نوع و میزان کم شنوایی سمعک مناسب برای آنها تجویز می‌شود. تجویز سمعک در کلینیک سمعک پیروزی از بهترین و به روز ترین برند های سمعک می باشد که با توجه به نیاز و تمایل بیمار برند مناسب برای بیمار سفارش داده می‌ شود.

 

مهم ترین برندهای سمعک 

- سمعک اتیکون دانمارک
- سمعک زیمنس آلمان
- سمعک برنافون سوئیس
- سمعک ویدکس دانمارک
- سمعک سونیک آمریکا
- سمعک یونیترون کانادا

در کلینیک سمعک پیروزی بیشتر از این برندها برای بیماران تجویز می‌شود و تمام این برند ها دارای گارانتی ۲ تا ۳ سال رایگان می باشند و سرویس های دوره ای نیز به صورت کاملاً رایگان برای بیماران انجام می‌شود.

 

انواع برند سمعک

 

سمعک برنافن

 

سمعک زیمنس

 

سمعک سونیک

 

سمعک ویدکس

 

سمعک یونیترون

 

پزشک متخصص گوش و حلق و بینی

در کلینیک شنوایی و سمعک پیروزی پزشک متخصص گوش و حلق و بینی نیز حضور دارند. بیمارانی که نیاز به اقداماتی مثل جرم گیری و یا درمان دارویی و جراحی مشکلات گوش داشته باشند توسط پزشک متخصص معاینه می شوند .بنابراین بیماران می‌توانند با اطمینان خاطر جهت مشکلات گوش خود به کلینیک پیروزی مراجعه نمایند و در صورت نیاز توسط پزشک معاینه شوند. 

کلینیک شنوایی و سمعک درمانگاه ۱۵ شعبان در سال ۱۳۸۶ شروع به فعالیت کرده است. درمانگاه دارای پلی کلینیک تخصصی و درمانگاه گوش حلق و بینی با حضور پزشکان متخصص و مجرب می باشد.

سمعک پیروزی در جنوب تهران

آدرس: میدان خراسان ، خیابان ۱۷ شهریور جنوبی ، روبروی شیرخوارگاه شبیر، درمانگاه ۱۵ شعبان ،طبقه ششم ، کلینیک شنوایی و سمعک- ۰۹۳۸۳۴۶۷۱۱۳

 

سمعک در جنوب تهران


سمعک پیروزی در مناطق مختلف تهران

 

کلینیک شنوایی و سمعک درمانگاه ۱۵ شعبان در سال ۱۳۸۶ شروع به فعالیت کرده است. درمانگاه دارای پلی کلینیک تخصصی و درمانگاه گوش حلق و بینی با حضور پزشکان متخصص و مجرب می باشد.


خدمات کلینیک شنوایی و سمعک درمانگاه پانزده شعبان

- انجام آزمایش تمپانومتری
- غربالگری شنوایی نوزادان به روش OAE
- انجام آزمایشات شنوایی و ادیومتری
- مشاوره سمعک
- تجویز انواع سمعک های دیجیتال و هوشمند از برندهای معتبر دنیا
- ساخت انواع قالب سمعک
- ساخت انواع قالب های ضد صوت و ضد آب
- ارائه انواع باطری سمعک
- تعمیرات سمعک

بیماران محترم میتوانند جهت هماهنگی و تعیین وقت با شماره ۰۹۳۸۳۴۶۷۱۱۳ تماس حاصل فرمایند.لطفا سوال یا نظر خود را اینجا مطرح نمایید