سمعک در جنوب شرق تهران

به منظور رفاه حال بیماران محترم سمعک پیروزی در منطقه جنوب شرق تهران و در محدوده خاوران اقدام به تاسیس کلینیک تخصصی شنوایی و سمعک در جنوب شرق تهران کرده است. در کلینیک درمانگاه کلیه تست های شنوایی سنجی در جنوب شرق تهران برای اطفال و بزرگسالان انجام می شود. همچنین در کلینیک درمانگاه پزشک متخصص گوش و حلق و بینی نیز حضور دارد که بیماران جهت ویزیت می توانند مراجعه داشته باشند. برای آن دسته از بیماران که احتیاج به تجویز سمعک داشته باشند در کلینیک درمانگاه انواع مدل های سمعک در کلیه برندهای معتبر قابل تجویز و سفارش می باشد.
بیماران محترم می توانند جهت هماهنگی و تعیین وقت با شماره 09383467113 تماس حاصل فرمایند. سمعک پیروزی در شرق تهران نیز تمامی خدمات سمعک و شنوایی را به بیماران عزیز ارائه می کند. سمعک در شرق تهران در منطقه چهارصد دستگاه خیابان پیروزی قرار دارد.


تجویز انواع سمعک

سمعک وسیله ای می باشد که توسط آن قدرت شنوایی بیمار بالا برده می شود و به عنوان یکی از تجهیزات پزشکی طبقه بندی می شود. بنابراین تقویت کننده های صوتی کوچک یا دیگر سیستم های تقویت صدا نمی توانند تحت عنوان سمعک برای بیمار تجویز شوند. سمعک بایستی توسط متخصص شنوایی یا ادیولوژیست طبق آزمایشات شنوایی سنجی که برای بیمار انجام شده است تجویز شود. سمعک در واقع یک تقویت کننده می باشد که از سه بخش اصلی تشکیل شده است:
۱- میکروفون که وظیفه دریافت و جمع آوری اصوات را دارد.
۲- مدار پردازنده یا آمپلی فایر که وظیفه تقویت و پردازش اصوات را دارد.
۳- بلندگو که وظیفه آن تحویل اصوات پردازش شده به بیمار می باشد.
 
 
سمعک در جنوب شرق تهران

تجویز سمعک برای بیمار بهتر است که به صورت دو گوشی باشد یعنی دو عدد سمعک برای بیمار تجویز شود. از مزایای استفاده از دو سمعک عبارتند از:
۱- توانایی بهتر در جهت یابی اصوات
۲- تشخیص و درک بهتر گفتار در محیط های شلوغ
۳ - راحت تر شنیده شدن اصوات
۴ - افزایش کیفیت صدا
 
انواع سمعک از نظر شکل ظاهری
 
 
سمعک پیروزی در جنوب تهران
 

مناسب ترین فرد جهت ارزیابی شنوایی و تجویز سمعک ادیولوژیست می باشد که با علم به این موضوع می تواند در انتخاب سمعک مناسب کمک کند. در مورد کودکان تجویز سمعک حساسیت بیشتری دارد زیرا کودکان نمی توانند مشکلات شنوایی خود را بیان کنند از این رو توجه والدین به کیفیت شنوایی کودکان به ویژه در زمینه حرف زدن و توانایی برقراری ارتباط بستگی به تنظیم درست سمعک دارد که بایستی توسط ادیولوژیست انجام شود.


معرفی مشخصات انواع سمعک از لحاظ شکل ظاهری

سمعک ها از لحاظ شکل ظاهری و موقعیت قرارگیری در گوش به انواع داخل گوشی و پشت گوشی تقسیم بندی می شوند. هنگام مراجعه به سمعک در جنوب شرق تهران می توانید 


سمعک های داخل گوشی

۱- سمعک هایی که داخل کانال یا مجرای گوش قرار می گیرند و دیده نمی شوند که به آنها اصطلاحا سمعک نامرئی نیز گفته می شود.
 
 
سمعک داخل گوشی

این سمعک ها برای افرادی مناسب هستند که کم شنوایی خفیف تا متوسط داشته باشند. همچنین بیمارانی که نمی خواهند سمعک آنها دیده شود می تواند از این سمعکها استفاده کنند زیرا در داخل گوش اصلاً پیدا نمی باشند.


مزایای سمعک های نامرئی (iic)

- استفاده از این سمعک ها جلب توجه نمی کند و دیگران متوجه سمعک بیماران نمی شود.
- سمعک هایی که پشت گوش قرار می گیرند هنگام وزش باد باعث می شود فرد استفاده کننده از سمعک از صدای هوهوی باد احساس ناراحتی کند اما این سمعک ها به دلیل قرارگیری در داخل گوش صدای باد را تقویت نمی کند.
- فرد استفاده کننده از سمعک نامرئی به راحتی می تواند از تلفن استفاده کند و با فشار دادن دکمه ریموت به قسمت برنامه تلفن میرود.
 
 
تماس با کلینیک شنوایی سنجی در جنوب شرق تهران

 

معایب سمعک های نامریی

- بهتر است کودکان از این سمعک استفاده نکنند زیرا به دلیل کوچک بودن اندازه آن امکان بلعیده شدن آن توسط کودک یا گم کردن آن وجود دارد.
- افرادی که کاهش شنوایی شدید دارند نمی توانند از این سمعک ها استفاده کنند.
۲- سمعک هایی که داخل کانال گوش قرار می گیرند ولی دیده می شوند.
این نوع سمعک ها کمی بزرگتر از سمعک های نامرئی هستند و تا حدی دیده می شوند ولی کمی قوی تر از گروه قبلی می باشد.
 
 
سمعک پشت گوشی
 

سمعک های داخل گوشی چه از نوع نامرئی چه بزرگتر به دلیل قرارگیری داخل کانال گوش متناسب با اندازه گوش هر فرد ساخته می شود. به این صورت که از گوش بیمار سمعک در جنوب شرق تهران قالب گیری می شود و بعد سمعک ساخته می شود.
استفاده از سمعک داخل گوشی نامرئی برای کودکان توصیه نمی شود زیرا علاوه بر اینکه ممکن است توسط کودک بلعیده شود به دلیل رشد کودک و تغییر مدام اندازه کانال گوش باید چندین بار سمعک تعویض شود که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد.


سمعک های پشت گوشی

این نوع سمعک ها همانطور که از نام آن ها بر می آید پشت گوش بیمار قرار می گیرند و توسط یک تیوب به قالبی که داخل گوش گذاشته می شود وصل می شود .اصوات محیطی توسط میکروفن جمع آوری می شود و تقویت شده و توسط قالب به گوش بیمار منتقل می شود.
 
 
شنوایی سنجی در جنوب شرق تهران
 

مزایای سمعک های پشت گوشی

- این نوع سمعک ها برای کم شنوایی در حد شدید نیز مناسب می باشند.
- این نوع سمعک ها برای تمامی افراد و در تمام سنین مورد استفاده قرار می گیرند.
- بیمارانی که به دلیل تولید بیش از حد جرم گوش نمی توانند از سمعک داخل گوشی استفاده کنند به راحتی از این سمعک ها استفاده می کنند.
 
بیشتر بخوانید: شنوایی سنجی در افسریه

معایب سمعک های پشت گوشی

- کسانی که نمی خواهند دیگران متوجه سمعک آنها شوند هنگام استفاده از این نوع سمعک ها رنج می برند زیرا کاملا پیدا می باشند.
امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و سمعک های جدیدی که به بازار آمده است شکل جدیدی از سمعک های پشت گوشی وجود دارد که بسیار ظریف و با کیفیت می باشد و اصطلاحا سمعک های رسیور داخل کانال یا ریک نامیده می شوند و روی گوش بیمار زیاد مشخص نمی باشند. تمامی مزایا و معایب استفاده از انواع سمعک ها در کلینیک شنوایی سنجی در جنوب شرق تهران توضیح داده می شود. 
 
 
معایب سمعک های پشت گوشی
 
 
استفاده از سمعک های پشت گوشی
 
 
قیمت سمعک
 

چند توصیه مهم برای بیماران سمعکی

۱- طی یک ماه اول استفاده از سمعک بیمار بایستی کمی صبوری کرده تا به سمعک عادت کند و تمامی مشکلات سمعک را یادداشت کرده و از ادیولوژیست خود بپرسد.
۲- یک ماه پس از استفاده از سمعک برای تنظیم مجدد به ادیولوژیست مراجعه نماید.
۳- پس از آن که بیمار به سمعک عادت کرد برای انجام آزمایشات شنوایی و تنظیم سمعک هر ۶ ماه یکباربه ادیولوژیست خود مراجعه نماید.
۴- نحوه استفاده از امکانات سمعک را از ادیولوژیست خود یاد بگیرد.
۵- نحوه تمیز کردن سمعک و گوش خود را از ادیولوژیست بپرسد.
۶- سمعک های مختلف امکانات متفاوتی دارند و بیمار بایستی سعی کند نیازهای اصلی شنوایی خود را بداند تا سمعکی تهیه کند که نیازهای بیمار را برطرف نماید.
۷- چگونگی تعویض باتری سمعک را یاد بگیرد تا پس از اتمام باتری آن را تعویض نماید.
۸- بعضی سمعک ها قابلیت نصب برنامه های مختلفی را دارند که بایستی آنرا از ادیولوژیست خود جویا شوند.
 

آشنایی با انواع سمعک از لحاظ تکنولوژی

۱- سمعک آنالوگ: از ابتدایی ترین نوع سمعک و ارزانترین نوع می باشد. تنها امکان تنظیم یک برنامه دارد که توسط دکمه قابل تغییر می باشد. مهمترین عیب این سمعک ها این است که برای تمامی افت های شنوایی به یک میزان صدا را افزایش می دهند و در برخی از موارد ممکن است سبب آسیب شنوایی بیمار نیز بشود.
 
 
انواع سمعک از نظر تکنولوژی
 

۲- سمعک دیجیتال: این سمعک ها توسط کامپیوتر قابلیت تنظیم دارند و ادیولوژیست متناسب با کم شنوایی بیمار آنرا تنظیم می نماید. برخلاف سمعک آنالوگ این گروه بین اصوات گفتاری و نویزهای زمینه ای تفاوت قائل می شود و رضایت بیمار از آنها بیشتر است.
 
 
سمعک دیجیتال
 

۳- سمعک هوشمند: این سمعک ها نسل جدید سمعک های دیجیتال می باشند که قابلیت انطباق در شرایط مختلف محیط مثل شرایط مکالمه، اتاق ساکت، پارک، جای شلوغ و..... را دارد.
در این محیط ها صدای فرد گوینده را ردیابی و تقویت می کند و در مقابل سر و صدای مزاحم را حذف می نماید.
 
 
سمعک هوشمند
 

۴- سمعک بلوتوث دار یا وایرلس: این سمعکها آخرین تکنولوژی سمعک ها می باشند که علاوه بر امکانات سمعک های هوشمند امکان برقراری ارتباط بین دو سمعک و همچنین امکان ارتباط بین سمعک با وسایلی مثل تلویزیون یا موبایل و یا دیگر وسایل ارتباطی نیز وجود دارد.
تمامی سمعک های معرفی شده در کلینیک شنوایی سنجی در جنوب شرق تهران موجود است و در صورت مراجعه به کلینیک سمعک در شرق تهران می توانید متناسب با نیاز و آناتومی گوشتان سمعک مورد نظر را سفارش دهید. 
 
 
سمعک بلوتوث دار
 

انواع سمعک ها بر اساس برند یا مارک

انتخاب مارک یا برند سمعک کار دشواری می باشد. اکثر شرکت های تولید کننده سمعک ادعاهای تبلیغاتی اثبات نشده ای دارند ولی چیزی که بیشتر اهمیت دارد تکنولوژی مورد استفاده در سمعک میباشد.
در اینجا چند برند مطرح و معتبر سمعک که بیشتر برای بیماران تجویز می شود را معرفی می کنیم:
 

۱- سمعک زیمنس آلمان

زیمنس از قدیمی ترین شرکت های تولید کننده سمعک در دنیا می باشد. این سمعک ساخت آلمان می باشد که در ایران نمایندگی فعال داشته که سمعک را پشتیبانی می کند. سمعک زیمنس در گروه های پایه تا پیشرفته در مدل های مختلف داخل گوشی و پشت گوشی برای بیماران قابل سفارش می باشد. رنج قیمتی این سمعک ها از سه میلیون و نیم به بالا می باشد.
 
 
 
سمعک زیمنس
 
 
 
تماس با کلینیک شنوایی سنجی در جنوب شرق تهران
 

۲- سمعک اتیکن دانمارک

سمعک اتیکن نیز از برندهای معتبر در زمینه سمعک های دیجیتال و هوشمند می باشد که دارای طیف وسیعی از سمعک های پشت گوشی و داخل گوشی می باشد. رنج قیمت این سمعکها از ۲ میلیون و نیم به بالا می باشد.
 
 
سمعک اتیکن
 
 

۳- سمعک برنافون سوئیس

سمعک برنافون از برندهای بسیار عالی در زمینه سمعک های هوشمند و بلوتوث دار می باشد که دارای طیف وسیعی از سمعک ها با اشکال ظاهری بسیار ظریف و مناسب می باشد. رنج قیمتی این سمعک ها نیز از دو میلیون و نیم به بالا می باشد.
 
 
سمعک برنافون
 

۴- سمعک ویدکس دانمارک

سمعک ویدکس نیز از سمعکهای معتبر دیجیتال و هوشمند می باشد که رده های جدیدی از سمعک تحت عنوان وایرلس را به بازار عرضه کرده است.
این سمعک ها در اشکال مختلف داخل گوشی و پشت گوشی با ظاهری بسیار ظریف می باشند. رنج قیمت سمعک ویدکس دانمارک از ۲ میلیون و نیم به بالا می باشد.
 
 
سمعک ویدکس
 

آزمایشات شنوایی

تست شنوایی سنجی چیست؟

شنوایی سنجی روشی بدون درد و غیر تهاجمی است که توانایی فرد در شنیدن اصوات مختلف را اندازه گیری می کند. بیمارانی که هرگونه آسیب یا نقص در سیستم شنوایی خود داشته باشند بسته به نوع و جایگاه آسیب در این تست درجاتی از کم شنوایی را نشان می دهند.
 

روش انجام تست شنوایی سنجی

برای انجام این تست لازم است بیمار در یک اتاقک اکوستیک یا ضد صوت قرار گیرد و با استفاده از دستگاه ادیومترو گذاشتن هدفون روی گوش بیمار اصوات مختلف در فرکانسهای متفاوت برای بیمار ارائه شده و میزان شنوایی در فرکانس های مختلف اندازه گیری می شود و نتیجه روی جدول به نام ادیوگرام ثبت می شود.
 
 
روش انجام تست شنوایی سنجی
 
 
انجام تست های شنوایی در سمعک پیروزی
 

انجام تست تمپانومتری در جنوب شرق تهران (کلینیک سمعک پیروزی)

در این تست هر گونه مشکل یا ضایعه در پرده گوش بیمار و یا گوش میانی وجود داشته باشد تشخیص داده می شود. بیمارانی که دچار پارگی پرده گوش و عفونت های گوش میانی باشند در این تست مشخص می شوند.
برای انجام این تست که توسط دستگاهی به نام تمپانومتر انجام می شود یک سیگنال صوتی در فرکانس خاص با ارایه فشار هوا همزمان به گوش بیمار ارائه می شود و نتیجه در نموداری به نام تمپانوگرام ثبت می گردد.
 
تست تمپانومتری
 

در کلینیک شنوایی سنجی کودکان و بزرگسالان درمانگاه امام علی کلیه تست های شنوایی، ادیومتری و تمپانومتری برای بیماران توسط دستگاه های به روز و جدید قابل انجام می باشد.
بیماران محترم که ساکن منطقه جنوب شرق و خیابان خاوران می باشند می توانند از خدمات کلینیک شنوایی پیروزی در این منطقه استفاده نمایند.

 

خدمات سمعک پیروزی در جنوب شرق تهران

کلینیک شنوایی سنجی و سمعک درمانگاه حضرت علی در سال ۱۳۹۰ راه اندازی و شروع به فعالیت کرده است. در این درمانگاه کلینیک های تخصصی از جمله کلینیک تخصصی گوش و حلق و بینی با حضور پزشکان مجرب وجود دارد و بیماران ویزیت می شوند.

از جمله خدماتی که در کلینیک شنوایی درمانگاه برای بیماران انجام می شود عبارتند از:

- انجام تست تمپانومتری
- انجام آزمایشات شنوایی و ادیومتری
- طراحی و ساخت انواع قالب سمعک
- ساخت انواع قالب های ضد صوت و ضد آب
- مشاوره و تجویز سمعک
- تجویز سمعک از بهترین و به روز ترین برند های دنیا
- ارائه خدمات سمعک و سرویس های دوره ای و تعمیرات سمعک
- ارائه ضمانتنامه معتبر جهت سمعک ها

آدرس: میدان خراسان، ابتدای خیابان خاوران، ایستگاه امیر سلیمانی، خیابان انورزاده، درمانگاه حضرت علی ، طبقه دوم، کلینیک شنوایی و سمعک- ۰۹۳۸۳۴۶۷۱۱۳

 

سمعک پیروزی در جنوب شرق تهران

 

خدمات سمعک پیروزی در جنوب

 

بیماران محترم می توانند جهت هماهنگی و تعیین وقت با شماره 09383467113 تماس حاصل فرمایند.

برندهای سمعک

سمعک سونیک

سمعک یونیترون

سمعک زیمنس

سمعک برنافن

سمعک فوناک

سمعک ویدکس

سمعک اتیکن

تازه های سمعک

نوروپاتی شنوایی یا اختلال طیف نوروپاتی

بیش شنوایی (هایپرآکوزیس) چیست؟ علائم و درمان

وزوز گوش و شیوع آن

سمعک کراس

پرسش و پاسخ

زارعی

انواع سمعک از نظر تکنولوژی چیست؟
۱۴۰۰/۰۳/۰۵
operator

اپراتور

سمعک ها از نظر شکل ظاهری و تکنولوژی به انواع مختلفی تقسیم می شوند. از نظر تکنولوژی سمعک به مدل های سمعک آنالوگ، سمعک دیجیتال، سمعک هوشمند و سمعک بلوتوث دار یا وایرلس تقسیم می شود که با توجه به نیاز فرد کم شنوا سمعک تجویز می شود. 
۱۴۰۰/۰۳/۰۵

سروش

تست شنوایی سنجی چیست و شامل چه تست هایی می شوند؟
۱۴۰۰/۰۳/۰۵
operator

اپراتور

شنوایی سنجی شامل تست های مختلفی است که بدون درد و غیرتهاجمی هستند که بسته به شرایط فرد کم شنوا تست شنوایی سنجی برای فرد انجام می شود. تست  تیمپانومتری، آزمایش ادیومتری، آزمایش ادیومتری گفتاری، آزمون OAE، تست ABR، آزمایش ECOG، تست VEMP، ادیومتری مشاهده رفتاری (BOA)، آزمون های فیزیولوژیک شنوایی، تست تمپانومتری و ... 
۱۴۰۰/۰۳/۰۵

کیهان

سمعک ها از لحاظ ظاهری چند شکل دارند؟
۱۴۰۰/۰۳/۰۵
operator

اپراتور

سمعک ها از نظر شکل ظاهری و مدل قرار گرفت در گوش به سمعک های داخل گوشی و سمعک های پشت گوشی تقسیم می شوند که هر کدام از آنها نیز مدل های مختلفی دارند. همچنین، همه برندهای موجود در زمنیه تولید سمعک این نوع از سمعک ها را تولید می کنند که با توجه به مدل مجرای گوش فرد کم شنوا تشخیص داده می شود که سمعک بهتر است. 
۱۴۰۰/۰۳/۰۵

ثبت پرسش جدید

نام و نام خانوادگی را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید یا ایمیل صحیح نیست
متن را وارد کنید
fast-insta fast-call