سمعک سونیک

brand icon

سمعک سونیک (sonic) محصول کمپانی آمریکایی می باشد که از پیشتازان عرصه نوآوری و توسعه و تولید کنندگان سمعک در بازار محصولات دیجیتال است. محصولات کمپانی سونیک دائماً در حال تکامل هستند. چهار اصل اساسی که به طور مداوم در طراحی محصولات سونیک وجود دارند عبارتند از:

۱- صدای طبیعی
۲- درک گفتار در حضور نویز
۳- سادگی در همه ابعاد
۴- مدل های خاص

سمعک های سونیک دارای تکنولوژی پلتفرم Sound DNA می باشند. قابلیت های این پلت فرم به میزان چشمگیری در زمینه هوشمندی، تطبیق پذیری خودکار و انعطاف پذیری به روز شده است با عملکرد سریع و تکنولوژی هایی که در محیط های شنیداری مختلف عملکرد سمعک را تطبیق می دهند این پلتفرم با به حداقل رساندن سطح نویز ،گفتاری واضح و کاملاً طبیعی را به بیماران ارائه میدهد.

 

ویژگی های برجسته پلتفرم Sound DNA

 Smart compress 

این تکنولوژی به صورت خودکار به شناسایی نویز زمینه پرداخته و در مقابل سیگنال گفتاری از شدت آن می کاهد و میزان بهره و تراکم سمعک را برای درک گفتار در حضور نویز تطبیق می دهد.

 

Spin Management

سیستم مدیریت سیگنال گفتاری در حضور نویز از یک تکنولوژی سه حالته بهره می برد تا به صورت خودکار و در قالب یک سیستم تطبیق پذیر و در چندین بازه مختلف به نویز های محیطی واکنش نشان می دهد.

 

Binaural Noise Management

این تکنولوژی بر پایه ارتباط بی سیم بین دو سمعک از تاثیر نامطلوب نویز می کاهد و آن را خنثی می کند. این تکنولوژی به آنالیز نسبت سیگنال به نویز در هر سمعک پرداخته و بر این اساس به صورت خودکار عملکرد سیستم کاهنده نویز را تطبیق داده و نسبت سیگنال به نویز را در هر دو گوش بهبود می بخشد.

 

Extended Dynamic Range

عملکرد این تکنولوژی به شکل تطبیقی است و قادر است محدوده پویایی اصوات را تا ۱۱۳ dbspl افزایش دهد. این تکنولوژی به حفظ وضوح گفتار وسایر اصوات در سطوح شدتی بالا کمک شایانی میکند.

 

Smart music

این تکنولوژی تغییرات شدتی سیگنال موزیک را به خوبی و با حفظ کیفیت به بیمار ارائه می دهد. این تکنولوژی برای افرادی که ساعات زیادی از روز را با موسیقی سر و کار دارند عملکرد بی نظیری داشته و سبب لذت بیشتر آنها می گردد.

 

Tinnitus Sound Support

این تکنولوژی این قابلیت را به بیمار می دهد که وزوز گوش خود را توسط اصوات عریض باند و یا اصوات طبیعی دیگر به خوبی تسکین دهد و در بیمارانی که مبتلا به وزوز گوش هستند کارایی بالایی دارد.

 

Adaptation manager

این تکنولوژی به تدریج و در طول زمان میزان بهره سمعک را افزایش می دهد تا به حد مورد نیاز برای بیمار برساند و سبب ساده تر شدن فرایند عادت کردن برای بیمارانی که اولین بار از سمعک استفاده می کنند ،می شود.

 

Frequency Transfer

این تکنولوژی اصوات فرکانس بالا را فشرده کرده و آنها را به مناطق فرکانسی پایین تر که حساسیت شنوایی بهتری دارند منتقل می کنند. در واقع این تکنولوژی همان تکنولوژی انتقال فرکانسی نامیده می شود.

 سمعک سونیک

 

معرفی انواع سمعک های سونیک 

سمعک enchant

این سمعک محصول سال ۲۰۱۹ سونیک و جدیدترین محصولات این کمپانی محسوب می شود که دارای پلتفرم Sound DNA می باشد .این سمعک در ۵ سطح یا رده عرضه شده است که شامل  گروه  20,40,60,80,100 می باشد و در مدل های مختلف از نامریی تا پشت گوشی قابل سفارش هست .برای راحتی بیشتر بیماران برخی از مدل های پشت گوشی امکان استفاده از باتری سمعک قابل شارژ یا Z power را دارد.

 سمعک دیجیتالی سونیک

 سمعک enchant

 

این مدل سمعک انعطاف پذیری زیادی داشته و می تواند یک تجربه شنیداری خوب برای بیمار را با پوشش انواع کاهش شنوایی از خفیف تا شدید فراهم آورد. این سمعک قابلیت ارتباطی بی سیم  با دو سیستم ارتباطی دارد. قطعا بیماران شیفته این می شوند که بتوانند به صورت مستقیم و بدون نیاز به وسیله حد واسط سطح شدت صدا و برنامه های شنیداری خود را از طریق تلفن همراه هوشمند تغییر دهند. و همچنین خانواده سمعک enchant قابلیت دریافت سیگنال های صوتی تلفن همراه و تلویزیون را به صورت مستقیم و بی سیم  داراست و همچنین قابلیت اتصال به اینترنت نیز دارد.

 انواع سمعک سونیک

 

خانواده سمعک های enchant  دارای مدلهای مختلف از پشت گوشی تا سمعکهای نامریی میباشد.

این مدل سمعک قابلیت استفاده از وسایل جانبی از قبیل  ریموت کنترل، sound clip ،tv adapter و شارژر باتری  Z power را دارد.

 

تکنولوژی Speech variable processing

این تکنولوژی یک سیستم تراکمی با ثابت زمانی متغیر است و به گونه ای طراحی شده تا عملکردی شبیه به سیستم تقویتی حلزون داشته باشد و اصواتی با کیفیت طبیعی و واضح برای بیمار فراهم آورد. از دیگر ویژگی های برجسته این تکنولوژی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

Frequency Transfer

همان تکنولوژی انتقال فرکانسی می باشد و برای بیمارانی که در فرکانس های بالا دچار کم شنوایی های شدید هستند باعث انتقال صدا به محدوده فرکانسی پایین تر و شنوایی بهتر بیمار می شود.

 

Soft Noise Reduction 

تکنولوژی کاهنده نویز می باشد که بدون کاهش شدت  یا کیفیت گفتار به صورت موثری با نویز های کم شدت از قبیل نویز یخچال مقابله می کند و آنها را کاهش می دهد.

 

Reverb Reduction

این تکنولوژی به کنترل انعکاس یا بازتاب صدا که معمولاً در مکان های بزرگ از قبیل سالن های اجتماعات رخ می دهد می پردازد و پس از شناسایی سیگنال انعکاسی بخش هایی از سیگنال ورودی را که به انعکاس آغشته شده است کاهش داده و یا حذف میکند.

 

Universal Listening Enviroment

این سیستم به صورت مداوم برخی مشخصات ویژه سیگنال ورودی از قبیل سطح شدت ،اجزای گفتار و محتوای فرکانسی را دنبال میکند و  میزان بهره لازم را بر اساس محیط تعیین و به صورت خودکار تنظیمات لازم را اعمال می کند.

 

Data Logging

این سیستم اطلاعات مربوط به نحوه استفاده بیمار در محیط های شنیداری مختلف را ثبت و ضبط می کند و می توان به کمک آن سطح شدت صوت مطلوب برای بیمار را فراهم کرد.

 

Impulse Noise Reduction 

این سیستم به سرکوب اصوات بلند ناخواسته مانند صدای کوبیده شدن در  می پردازد. زمانی که این اصوات ناگهانی شناسایی می شوند این سیستم به سرکوب آنها می پردازد.

 

Wind Noise Reduction

 سیستم شناسایی نویز باد می باشد که به سرعت  وارد عمل شده و حالت جهت داری سمعک در فرکانس های پایین را به حالت همه سویه تغییر می دهد و بهره سمعک را در تمام مناطق فرکانسی کاهش داده و موثرترین اقدام در کوتاه ترین زمان ممکن انجام میشود.

 

انواع سمعک های سونیک مجهز به پلتفرم یا تکنولوژی SVP

سمعک  Cheer

خانواده سمعک های cheer مدل های متنوعی را شامل می شود که کیفیت صدای منحصر به فرد بارزترین ویژگی آنهاست. این خانواده در سه رده قابل ارائه میباشد:

1-cheer 20

2-cheer 40

3-cheer 60

 انواع سمعک سونیک

 

این خانواده ازسمعک های سونیک دارای مدل های مختلف از پشت گوشی تا داخل گوشی می باشد .۴ مدل سمعک پشت گوشی با طراحی منحصر به فرد دارد. مدل های Nano bte و  mini  rite از این خانواده ظرافت و زیبایی قابل توجهی دارند و برای افراد مبتلا به کم شنوایی ملایم و متوسط قابل تجویز هستند. افرادی که  شدت کم شنوایی آنها فراتر از محدوده شدید باشد می توانند مدل های پشت گوشی Power bte یا Power plus را سفارش دهند. همچنین طیف وسیعی از مدل های داخل گوشی سفارشی از مدل های نامرئی تا داخل گوشی های قوی تر در این گروه از سمعکها قابل سفارش می باشد.

 

سمعک سوپر پاور سونیک Journey 

این سمعک یک سمعک سوپرپاور می باشد که برای افرادی با کم شنوایی شدید و عمیق مناسب هست.

 

سمعک journey

 سمعک سوپرپاور

 

از ویژگی های این سمعک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- پهنای باند فرکانسی تا ۸ کیلو هرتز

- دارای قابلیت انتقال فرکانسی

- دارای سیستم کاهنده نویز ملایم

- آنالیز خودکار سیگنال های ورودی به هر دو سمعک

- دارای سیستم Reverb Reduction

- دارای کلید تغییر برنامه

- دارای نشانگر LED

- دکمه قطع صدا

- دارای تمام مشخصات سمعک های دارای تکنولوژی SVP

- دارای رنگ بندی های متنوع

 

سمعک Charm

سمعک های خانواده charm، سمعک هایی ساده، با کیفیت صدای طبیعی، مقاوم و با کاربردی آسان هستند .این خانواده مدل های مختلف سمعک از پشت گوشی تا داخل گوشی را شامل می شوند. مدل های پشت گوشی  شامل سمعک های micro و Nano rite  می باشند.

 

 سمعک charm

 سمعک سونیک مدل charm

 

 

از دیگر ویژگی های این گروه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- پهنای باند فرکانسی تا ۸ کیلو هرتز

- سیستم تطبیقی حذف فیدبک

- سیستم کاهنده نویز باد

- سیستم کاهنده نویز ملایم

- دارای ۳ برنامه شنیداری

- سیستم ثبت حافظه

 سمعک سونیک پیروزی

 

سمعک Pep

محصولات خانواده pep به لحاظ قیمتی در پایین ترین رده قرار دارند اما این به معنای کیفیت پایین صدای آنها نمی باشد. این گروه از سمعکها دارای انواع مدلهای پشت گوشی و داخل گوشی می باشد. ولی مدل پشت گوشی از نوع رسیور داخل کانال در این گروه وجود ندارد.

 سمعک pep

 

از دیگر ویژگی های این سمعک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- پهنای باند فرکانسی تا ۸ کیلو هرتز

- دارای سیستم پردازش گفتار متغیر

- دارای سیستم حذف تطبیقی فیدبک

- دارای سیستم کاهنده نویز تطبیقی

- دارای ۳ برنامه شنیداری مختلف

 سمعک سونیک مدل pep

 

جدیدترین سمعک سوپرپاور سونیک

- سمعک TREK

سمعک های قدرتمند خانواده ترک در دو مدل سوپر پاور sp با باتری ۱۳ و اولترا پاور up با باتری ۶۷۵ و در دو سطح عملکردی ۴۰ و ۸۰ با تکیه بر رویکرد پردازشی پلتفرم sound dna تجربه شنیدن اصوات فوق العاده طبیعی را در افرادی با کم شنوایی شدید و عمیق امکان پذیر کرده است.

 

سمعک سوپرپاور سونیک

 

از ویژگی های این خانواده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- دسترسی به جزئیات سیگنال گفتاری با وضوح کامل
- تکنولوژی بلوتوث ای ۲.۴ گیگاهرتز
- امکان اتصال با تلفن همراه و دیگر منابع صوتی بلوتوثی
- امکان ارتباط بین دو سمعک
- روکش ضد آب و دارای استاندارد مقاومت در برابر آب و گرد و غبار
- دارای دکمه مجزا برای کنترل صدا و برنامه
- پهنای باند فرکانسی ۱۰ کیلو هرتز
- دارای نشانگر LED
- تکنولوژی انتقال فرکانسی
- تکنولوژی کنترل فیدبک
- تکنولوژی کاهنده نویز

برندهای سمعک

سمعک سونیک

سمعک یونیترون

سمعک زیمنس

سمعک برنافن

سمعک فوناک

سمعک ویدکس

سمعک اتیکن

تازه های سمعک

نوروپاتی شنوایی یا اختلال طیف نوروپاتی

بیش شنوایی (هایپرآکوزیس) چیست؟ علائم و درمان

وزوز گوش و شیوع آن

سمعک کراس

ثبت پرسش جدید

نام و نام خانوادگی را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید یا ایمیل صحیح نیست
متن را وارد کنید
fast-insta fast-call