کلینیک شنوایی و سمعک پیروزی در منطقه چهارصد دستگاه سال ۱۳۷۸ با حضور پزشک متخصص گوش و حلق و بینی و ادیولوژیست شروع به فعالیت کرد کلینیک پیروزی مجهز به دستگاههای شنوایی تخصصی و پیشرفته می باشد و تمام آزمون های شنوایی و تعادل برای سنین نوزاد تا بزرگسال قابل انجام می باشد و در صورت نیاز به درمان دارویی یا جراحی ویزیت توسط پزشک متخصص گوش و حلق و بینی انجام می شود برای آن دسته از بیماران که نیاز به سمعک داشته باشند تجویز سمعک در بهترین و به روزترین برندهای حال حاضر از قبیل oticon,bernafon,widex,siemense,unitron انجام میشود. و خدمات دوره ای رایگان برای بیماران سمعکی شامل تست شنوایی و تنظیم سمعک تا یک سال انجام می شود و تمامی سمعک ها دارای ضمانت نامه های معتبر از یک تا سه سال می باشند.

همچنین بیمار می تواند قبل از سفارش سمعک آن را تست نماید و حتی تا یک ماه بعد از تجویز در صورت عدم رضایت آن را مرجوع نماید.

کلینیک سمعک پیروزی برای آن دسته از بیماران که می خواهند هزینه سمعک را از بیمه دریافت کنند مدارک لازم راارائه مینماید. این مدارک شامل شنوایی سنجی و صدور فاکتور معتبر و دستور پزشک متخصص گوش و حلق و بینی می باشد. در کلینیک سمعک پیروزی شما میتوانید قبل از سفارش سمعک را تست و بعد از سفارش تا یک ماه مرجوع نمایید.

 

 راهنمای خرید سمعک از سمعک پیروزی

بیماران بایستی به این نکته توجه داشته باشند که همیشه گرانترین سمعک به معنای بهترین سمعک برای آنها نمی باشد و چه بسا بعضی از بیماران هستند که با تجویز یک سمعک معمولی و نه چندان پیشرفته و گران نیز رضایت بیمار حاصل می شود ولی با یک سمعک پیشرفته بیماری رضایت ندارد سمعک یک کالای پزشکی است و نمی‌توان بر اساس مارک و مدل تجاری در مورد آن قضاوت کرد گاهی اوقات بیماران که به کلینیک سمعک مراجعه می‌کنند به دنبال برند یا مارک خاصی هستند ولی بایستی به این نکته توجه داشته باشند که ممکن است آن برند به خصوص نتواند نیازهای بیمار را بر اساس نوع و شکل و میزان کاهش شنوایی و سبک زندگی آن بیمار بر آورده نماید و این مسئله را بایستی به عهده ادیولوژیست خود بگذارند فاکتورهای متعددی در انتخاب نوع و شکل و برند سمعک برای بیمار دخیل هستند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- میزان کم شنوایی بیمار

۲- شکل منحنی کم‌شنوایی بیمار یا ادیوگرام

۳- سن بیمار

۴- سبک زندگی و موقعیت اجتماعی بیمار

۵- موقعیت اقتصادی بیمار

خوشبختانه امروزه برندها و مارکهای سمعک به ویژه از نوع دیجیتال و هوشمند که در ایران وجود دارند همگی معتبر می باشند و ساخت بهترین کمپانی های اروپایی و آمریکایی هستند و بیمار به هیچ عنوان نباید نگرانی در مورد اصل بودن یا نبودن و یا به اصطلاح بعضی از بیماران ساخت چین بودن سمعک داشته باشند همگی این سمعک ها از برندهای معتبر با ضمانت نامه های معتبر می باشد که بعد از تجویز سمعک به بیمار قابل ارائه هستند.

 

در کلینیک سمعک پیروزی از لحظه ورود بیمار تا ساخت سمعک اقداماتی به شکل مرحله به مرحله برای بیمار انجام می شود که در زیر به شرح آن می پردازیم:

۱- معاینه دقیق گوش بیمار و اطمینان از نبود جرم در گوش چنانچه گوش بیمار احتیاج به جرم گیری داشته باشد این کار توسط پزشک متخصص گوش و حلق و بینی حاضر در کلینیک در مرحله اول انجام می گیرد .

 

سمعک پیروزی

 

۲- انجام آزمایشات دقیق شنوایی یا ادیومتری توسط دستگاه های اتوماتیک و کاملا پیشرفته با آزمایش ادیومتری میزان کم شنوایی به طور دقیق سنجش می شود و اطلاعات دقیقی در مورد نوع و شکل کم شنوایی حاصل می شود در واقع آزمایش ادیومتری اصلی ترین آزمایش برای بیمار جهت تجویز سمعک مناسب می باشد.

 

تست بیمار در سمعک پیروزی

 

۳- با توجه به میزان و نوع کم شنوایی نوع سمعک که بیمار می تواند از آن استفاده کند به بیمار پیشنهاد می گردد شکل سمعک مورد استفاده خیلی زیاد به نوع و میزان کم شنوایی بیمار بستگی دارد معمولاً برای افت های تا حد متوسط سمعکهای داخل گوشی و نامرئی و برای افت های شدیدتر سمعک پشت گوشی برای بیمار پیشنهاد می گردد نمونه سمعک های مذکور در کلینیک پیروزی برای نمایش و تست روی گوش بیمار وجود دارند که قبل از تجویز و سفارش سمعک برای بیمار می توان این مدل ها را روی گوش بیمار امتحان کرد و سمعک مناسب را برای بیمار تجویز نمود.  

 

 خدمات سمعک پیروزی

 

۴- بعد از انتخاب نوع سمعک قالب گیری برای ساخت سمعک مناسب انجام می شود انجام قالب گیری بسته به نوع سمعک ندارد و تقریبا برای تمامی مدل سمعک ها به غیر از سمعک های پشت گوشی با قالب باز این کار صورت می‌گیرد . قالبگیری به ویژه برای ساخت سمعک های نامرئی بایستی بطور کامل و دقیق انجام شود چون اگر قالب ساخته شده ناقص باشد یا نقصی داشته باشد سمعک ساخته شده روی گوشی بیمار ممکن است مشکلاتی مثل سوت کشیدن یا حرکت کردن داشته باشد بنابراین انجام قالب گیری به صورت دقیق برای ساخت یک سمعک مناسب برای بیماران امری ضروری می باشد .

برای انجام قالب گیری از مواد مخصوص این کار استفاده می شود .این مواد توسط یک ماده سخت کننده و سرنگ مخصوص قالب‌گیری در داخل گوش بیمار تزریق شده و بعد از چند دقیقه کوتاه سفت میشود و در این مرحله می توان قالب را از گوش بیمار خارج و برای ساخت آماده کرد.

 

 آزمایشهای شنوایی سنجی

 

۵- در مرحله بعد سمعک برای ساخت به لابراتوار ارسال می گردد و بعد از دو یا سه روز بسته به نوع آن آماده می شود بیمار حتماً بایستی شخصاً برای تحویل سمعک مراجعه نماید چون سمعک ساخته شده بایستی روی گوش بیمار قرار گرفته و از لحاظ وضعیت قالب کنترل شده و همچنین بسته به نوع سمعک که از نوع دیجیتال یا هوشمند یا نیمه دیجیتال باشد روی گوش بیمار توسط کامپیوتر تنظیم شود این تنظیم یک تنظیم اولیه برای سمعک می باشد و بیمار بایستی حداقل یک ماه از سمعک استفاده نماید و بعد از آن برای تنظیم مجدد و رفع عیوب احتمالی به کلینیک مراجعه نماید.

کلینیک شنوایی و سمعک پیروزی در تمامی این مراحل بیماران را مورد حمایت قرار داده و تا یک سال ارزیابی های دوره ای شامل شنوایی سنجی و تنظیمات سمعک به صورت کاملاً رایگان برای بیمار انجام می شود تمامی سمعکها دارای گارانتی معتبر بوده و بعد از اتمام زمان گارانتی نیز شامل خدمات پس از فروش توسط کلینیک پیروزی می باشند و بیماران نباید هیچ گونه نگرانی در مورد خرابی های احتمالی در آینده باشند.

در کلینیک پیروزی سمعک قبل از سفارش برای بیمار تست می شود و بعد از سفارش نیز چنانچه تا یک ماه بیمار از سمعک تجویز شده رضایت نداشته باشد سمعک پس گرفته میشود.

 

قابلگیری سمعک

 

مراحل قالبگیری سمعک تا ساخت:

 

 قالبگیری در سمعک پیروزی

 

سمعک

 

سمعک  

سمعک پیروزی

 

سمعک