برای بیمارانی که قصد استفاده از سمعک دارند همیشه مهم ترین چالش یا سوال بعد از شکل ظاهری سمعک قیمت آن می باشد سمعک پروتز پزشکی است که غالباً از کشورهای آمریکایی و اروپایی وارد می شود و با توجه به نوسانات نرخ ارز به ویژه در چند سال اخیر با چالش‌ های جدی روبرو شده است و قیمت ثابتی نداشته است تکنولوژی مورد استفاده در سمعک مهمترین فاکتور تعیین کننده قیمت سمعک می باشد به طوری که سمعک های آنالوگ که البته در حال حاضر تولید و عرضه نمی شوند پایین ترین قیمت سمعک را دارند و گاهی بیماران برای تهیه این نوع سمعک به علت قیمت ارزانتر آن به کلینیک های شنوایی مراجعه می نمایند امروزه سمعک های آنالوگ جای خود را به سمعک های نیمه دیجیتال داده است سمعک نیمه دیجیتال در واقع شکلی از سمعک های آنالوگ هستند که توسط تریمر هایی که روی سمعک تعبیه شده است تا حدی می توان بلندی و شکل صدای سمعک را به صورت دستی تنظیم نمود و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه ترین سمعک ها می باشند که در اشکال پشت گوشی و داخل گوشی قابل سفارش برای بیماران هستند قیمت سمعک نیمه دیجیتال در برند هایی که در حال حاضر در ایران عرضه می شوند. در حال حاضر قیمت سمعک از 3 میلیون تومان شروع می شود. تمامی برندهای این سمعک ها معتبر بوده و تا یک سال نیز گارانتی دارند بنابراین بیماران از لحاظ خدمات پس از فروش در این نوع سمعک نبایستی نگرانی داشته باشند. قیمت هایی که در اینجا مشاهده می کنید توسط کلینیک سمعک پیروزی که در شنوایی سنجی در شرق تهران خدمات شنوایی سنجی کودکان و بزرگسالان را ارائه می دهد، تهیه شده است. 

 

قیمت انواع سمعک بر اساس شکل ظاهری

سمعک از لحاظ شکل ظاهری به چند گروه اصلی تقسیم بندی می شوند:

 

- سمعک های پشت گوشی

همانطور که از نام این سمعک مشخص است این نوع سمعک پشت گوش بیمار قرار می‌ گیرد و توسط یک قالب که داخل گوش بیمار جایگذاری می شود صدا به داخل گوش انتقال پیدا می کند. این گروه از سمعک ها خود به چهار دسته دیگر طبقه بندی می شوند:

 

۱- سمعک های پشت گوشی استاندارد

سمعک پشت گوشی استاندارد

 

 


۲- سمعک های پشت گوشی میکرو

سمعک پشت گوشی میکرو

 

 

سمعک پشت گوشی میکرو

 

 

 

۳- سمعک های پشت گوشی سوپرپاور

سمعک پشت گوشی سوپرپاور

 

 


۴- سمعک های پشت گوشی ریک

سمعک پشت گوشی ریک

 

فاکتور تعیین کننده قیمت در این مدل سمعک ها تکنولوژی به کار رفته در سمعک ها می باشد. امروزه بیشتر این سمعک ها در رده های دیجیتال، هوشمند، فراهوشمند و وایرلس عرضه می‌ شوند. قیمت این سمعک ها در نوع دیجیتال از حدود ۳ میلیون تومان شروع شده و در رده های پیشرفته و وایرلس تا ۱۰ میلیون تومان ادامه دارد. البته به کارگیری امکانات اضافی در بعضی از مدل ها مثل امکانات ریموت کنترل، بلوتوث، رابط های دیگر می تواند این قیمت را بالاتر ببرد.
سمعک های پشت گوشی ریک جدیدترین نوع سمعک پشت گوشی می باشد غالباً دارای تکنولوژی هوشمند و وایرلس می باشد و از لحاظ قیمتی نسبت به سایر مدل های پشت گوشی قیمت بالاتری دارند، در این گروه از سمعک ها قابلیت شارژ نیز وجود دارد بنابراین نسبت به سایر مدل‌های پشت گوشی ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند.

 

- سمعک های داخل گوشی

این گروه از سمعک ها همانطور که از نام گذاری آن مشخص است داخل گوش بیمار گذاشته می شود و بسته به سایز آن قدرت های متفاوتی داشته و به چند گروه تقسیم بندی می شوند:

 

۱- سمعک های نامرئی (iic)

کوچکترین و جدیدترین نوع سمعک داخل گوشی میباشد که کاملا داخل مجرای گوش بیمار گذاشته می شود و از لحاظ شکل ظاهری بسیار کوچک و غیر قابل دید میباشد.

 

سمعک های نامرئی (iic) 

 

 

۲- سمعک های داخل کانال (cic)

این مدل یک سایز از سمعک های نامرئی بزرگ تر می باشد ولی داخل گوش بیمار دیده نمی شود و اندازه کوچکی دارد و قدرت بیشتری نیز نسبت به سمعک نامریی دارد.

 

سمعک های داخل کانال (cic) 

 

 

۳- سمعک های داخل گوشی (ite)

این گروه از سمعک های داخل گوشی بزرگترین سایز سمعک داخل گوشی را دارد که تقریباً داخل گوش بیمار دیده می‌شود. و برای آن دسته از بیماران که کم شنوایی های شدیدتر داشته باشند استفاده می شود.

 

سمعک داخل گوشی (ite)


قیمت سمعک های داخل گوشی در نوع نامرئی (iic) که غالباً دارای تکنولوژی های پیشرفته تر و هوشمند می باشد نسبت به سایر انواع سمعک داخل گوشی بالاتر می باشد و شروع قیمت این سمعک ها از ۶ میلیون تومان در برندهای مختلف شروع شده و تا ۱۲ میلیون تومان ادامه دارد. نوع ite با توجه به تکنولوژی آن که می تواند از نوع دیجیتال نیز باشد ارزانترین نوع سمعک داخل گوشی می باشد که اندازه بزرگتری دارد و حداقل قیمت آن از ۳ میلیون تومان می باشد. سمعک های داخل گوشی در مقایسه با پشت گوشی صرف نظر از تکنولوژی به کار رفته در آن ممکن است قیمت بالاتری داشته باشد.

 

آیا شکل ظاهری سمعک در قیمت آن تاثیر دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت فاکتور اصلی و تعیین کننده در قیمت سمعک تکنولوژی به کار رفته در سمعک میباشد و شکل ظاهری سمعک بسته به آن که پشت گوشی یا داخل گوشی باشد تاثیر کمتری روی قیمت سمعک دارد.
تمامی اشکال مختلف سمعک چه در نوع پشت گوشی و چه در نوع داخل گوشی می توانند تکنولوژی های مختلفی از تکنولوژی های پایه، دیجیتال، هوشمند، وایرلس و پیشرفته داشته باشند که این تکنولوژی می تواند قیمت سمعک را بالاتر ببرد.
در مدل های پشت گوشی ریک و داخل گوشی نامرئی مقداری قیمت با سایر مدل ها تفاوت دارد به خاطر اینکه این مدل سمعک ها تقریباً جدید تر بوده و دارای تکنولوژی های پیشرفته تر می باشند و قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل های سمعک ها دارند.

 

تاثیر نوع و میزان کم شنوایی بر قیمت سمعک

مهمترین فاکتور در انتخاب سمعک مناسب برای بیمار نوع کم شنوایی و میزان آن می باشد. اولین گام در تجویز سمعک برای بیمار انجام ادیومتری یا سنجش شنوایی برای بیمار می باشد، در تست شنوایی دقیقاً مشخص می‌شود که بیمار چه نوع کم شنوایی با چه میزانی دارد و بر اساس اطلاعات به دست آمده سمعک مناسب تجویز می گردد.
در بیمارانی که دچار افت های شنوایی از نوع خاص باشند احتیاج به تجویز سمعک های خاص وجود دارد به عنوان مثال بیماری که دچار کم شنوایی حسی عصبی شیبدار با شیب تند در فرکانس های بالا باشد و فرکانس‌های پایین تقریباً در محدوده نرمال قرار داشته باشد، این نوع کاهش شنوایی از نوع خاص بوده که بیمار بیشتر دچار مشکلات شنیدن اصوات فرکانس بالا و همچنین مشکلات درک و تشخیص گفتار به ویژه در محیط های شلوغ می باشد.
بهترین و جدیدترین انتخاب سمعک برای این دسته از بیماران سمعک های پشت گوشی ریک می‌باشد که می‌تواند در برندهای مختلف برای بیمار تجویز شود. بنابراین در این دسته از بیماران نمی توان از سمعک های معمول پشت گوشی یا داخل گوشی استفاده کرد و بایستی از سمعک های پشت گوشی ریک در رده های هوشمند و پیشرفته برای بیمار تجویز نمود ، بنابراین قیمت سمعک برای این دسته از بیماران بالاتر خواهد بود.
دسته دیگر از بیماران که نیاز به تجویز سمعک های هوشمند و پیشرفته دارند بیمارانی هستند که دچار کاهش قدرت تشخیص و درک گفتار هستند. این بیماران ممکن است در سنجش شنوایی افت شنوایی خفیف تا متوسط داشته باشند ولی قدرت درک و تشخیص گفتار در آنها ضعیف می باشد، بنابراین برای این بیماران نمی توان از سمعک های معمول و رده پایین استفاده کرد و باید تا حد امکان از سمعک های هوشمند و پیشرفته به صورت دو گوشی برای آنها تجویز نمود.

 

 

استعلام قیمت سمعک پیروزی

 

 

قیمت سمعک های شارژی

سمعک های شارژی امروزه فقط در نوع پشت گوشی وجود دارد و از لحاظ تکنولوژی با توجه به جدید بودن آن از تکنولوژی های هوشمند و پیشرفته برخوردار می باشد. در این سمعک ها سمعک جهت شارژ شدن به مدت ۴ ساعت روی یک پایه شارژر قرار می گیرد و بعد از ان می‌تواند تا حدود ۱۸ تا ۲۴ ساعت مورد استفاده قرار گیرد.
سمعک های شارژی در برندهای مختلف شامل اتیکن، برنافون، فوناک، زیمنس قابل ارائه هستند و در تمامی این برندها قیمت این سمعک ها در پایین ترین رده از ۷ میلیون تومان شروع شده و تا بالای ۱۰ میلیون تومان ادامه دارد. بنابراین در گروه سمعک پشت گوشی، سمعک های شارژی بالاترین قیمت را دارد.

 

قیمت سمعک های شارژی

 

 

 قیمت برندهای مختلف سمعک شارژی

 

ارزانترین سمعک

سمعک‌های آنالوگ یا قدیمی ارزانترین نوع سمعک می باشند که امروزه تولید نمی‌شوند و خیلی کم وجود دارد. این سمعکها اندازه نسبتا بزرگی دارند و کیفیت قابل قبولی نسبت به سایر مدل های جدید سمعک ندارند و غالباً توسط فروشندگان سمعک در بخش تجهیزات پزشکی به صورت آزاد به بیماران ارائه می‌شوند و در کلینیک‌های تخصصی شنوایی و سمعک غالباً مورد استفاده نیستند .
این سمعک ها معمولاً دارای یک کلید خاموش و روشن و یک درجه برای کم یا زیاد کردن صدا هستند که توسط بیمار مورد استفاده قرار می‌ گیرد. قیمت این سمعک ها از ۱/۵ تا ۲ میلیون تومان می باشد.

 

 


 

 

قیمت سمعک در برند های مختلف

- سمعک اتیکن

اتیکن یکی از قدیمی ترین برندهای تولید کننده سمعک در اروپا میباشد که ساخت کشور دانمارک است. معمولا محصولات این گروه شامل سمعک‌های دیجیتال، هوشمند و پیشرفته می باشد، قیمت سمعک اتیکن از ۳ میلیون شروع شده و تا بالای ۱۰ میلیون ادامه دارد. 

 

قیمت انواع مدل های سمعک اتیکن

* قیمت مدل های پایه شامل get ،hit ،ino: از ۳ تا ۴ میلیون تومان می باشد. 

* قیمت مدل های متوسط شامل ria2،nera2،inopro: از ۴ تا ۵ میلیون تومان می باشد.

* قیمت مدل های پیشرفته شامل siya1،siya2 ،opn1 ،opn2 ،opn3 ،ruby: از ۶ تا ۱۲ میلیون تومان می باشد.

 

قیمت سمعک اوتیکن  

 

- سمعک برنافون

برنافون یکی دیگر از معتبرترین برندهای سمعک در اروپا می باشد که در کشور سوئیس تولید می‌ شود. سمعک برنافن نیز شامل انواع رده‌های پایه، دیجیتال، هوشمند و پیشرفته می باشد و شروع قیمتی آن از سه میلیون و ۵۰۰ به بالا است.

 

قیمت انواع مدل های سمعک برنافون

* قیمت مدل های پایه شامل inizia ،inizia3 ،nevara ،carista: از ۴ تا ۵ میلیون می باشد.

*  قیمت مدل های متوسط شامل Zerena1 ،zerena3 ،saphira3:  از ۶ تا ۸ میلیون تومان  می باشد.

* قیمت مدل های پیشرفته شامل Zerena9 و viron0: از ۹ تا ۱۲ میلیون تومان هست.

 

قیمت سمعک برنافون 

 

- سمعک سونیک

سونیک کمپانی تولید کننده سمعک در آمریکا می باشد که سمعک سونیک در رده های دیجیتال، هوشمند، وایرلس و پیشرفته ارائه می‌ شود. حداقل شروع قیمت این سمعک ها از سه میلیون تومان می باشد.

 

قیمت انواع مدل های سمعک سونیک

* قیمت مدل های پایه شامل pep 20،cheer20: از ۳ تا ۴ میلیون تومان هست.

* قیمت مدل های متوسط شامل cheer40،enchant20،enchant 40: از ۵ تا ۷ میلیون تومان هست.

* قیمت مدل های پیشرفته شامل enchant 80 ،enchant 100 ،captivate100 از ۸ تا ۱۳میلیون تومان هست.

 

قیمت سمعک سونیک 

 

- سمعک زیمنس یا سیگنیا

سیگنیا نامگذاری جدید سمعک زیمنس می باشد و تولید کشور آلمان است که در این برند می‌ توان از برندهای رکستون و ادیوسرویس و ای ام نیز نام برد که در گروه برند زیمنس و تولید کشور آلمان قرار دارد. تکنولوژی به کار رفته در این برندها از پایه تا پیشرفته وجود دارد و حداقل قیمت شروع این سمعک ها از ۴ میلیون تومان به بالا می باشد.

قیمت انواع مدل های سمعک سیگنیا

* قیمت مدل های پایه شامل Intuis2 ،sirion.orion: از ۳ تا ۴ میلیون تومان می باشد.

* قیمت مدل های متوسط شامل Primax2 ،binax 2 ،primax3 ،binax3: از ۵ تا ۷ میلیون تومان می باشد.

* قیمت مدل های پیشرفته شامل رده های ۵ و ۷ سمعک های گروه x: از ۸ تا ۱۲ میلیون تومان هست.

 

قیمت سمعک زیمنس یا سیگنیا 

 

- سمعک یونیترون

برند یونیترون تولید کشور کانادا میباشد و محصولات این گروه از لحاظ تکنولوژی در رده‌های پایه، متوسط و پیشرفته طبقه‌بندی می‌شود، قیمت سمعک یونیترون از سه میلیون تومان به بالا می باشد.

 

قیمت انواع مدل های سمعک یونیترون

* قیمت مدل های پایه شامل Shine ،stride500 ،moxi500،quantum10: از ۴ تا ۵ میلیون تومان می باشد.

* مدل های متوسط شاملQunatum20،stride600،moxi 600: از ۶ تا ۷ میلیون تومان هست.

* مدل های پیشرفته شامل Stride800،moxi800،max20: از ۸ تا ۱۰ میلیون تومان می باشد.

 

قیمت سمعک یونیترون 

 

- سمعک ویدکس

برند ویدکس تولید کشور دانمارک میباشد و شامل رده های پایه، متوسط، هوشمند و وایرلس هست، قیمت سمعک ویدکس از سه میلیون به بالا می باشد.

قیمت انواع مدل های سمعک ویدکس

* قیمت مدل های پایه شاملVital ،menu3 ،D30،u30: از ۳ تا ۴ میلیون تومان می باشد.

* قیمت مدل های متوسط شاملD110 ،u110 ،D220 ،u220 ،menu10: از ۶ تا ۷ میلیون تومان می باشد.

* مدل های پیشرفته شامل Evoke440 ،u440 ،D440: از ۸ تا ۱۳ میلیون تومان می باشد.

 

قیمت سمعک ویدکس 

 

- سمعک فوناک 

فوناک یکی از قدیمی ترین برندهای تولید کننده سمعک در کشور سوئیس می باشد. محصولات این برند نیز در رده های پایه، متوسط و پیشرفته و قابل شارژ طبقه‌ بندی می‌ شود، شروع قیمت سمعک فوناک از سه میلیون تومان به بالا می باشد.

 

* قیمت مدل های پایه شاملQ5 ،Q10،Q30،m30،b30: از ۳ تا ۶ میلیون تومان می باشد.

* قیمت مدل های متوسط شاملQ50،m50،b50: از ۶ تا ۸ میلیون تومان می باشد.

* قیمت رده های پیشرفته شامل M70،b70،Q70: از ۸ تا ۱۰ میلیون تومان می باشد.

 

قیمت سمعک سمعک فوناک 

 

مرکز فروش سمعک در شرق تهران

کلینیک شنوایی و سمعک پیروزی با بیش از ۲۰ سال سابقه فعالیت در این زمینه با به‌ کارگیری تجهیزات شنوایی به روز در مناطق مختلف شرق تهران آمادگی ارائه انواع سمعک با خدمات بعد از تجویز رایگان به تمامی بیماران محترم را دارد، در کلینیک شنوایی و سمعک پیروزی انواع برندهای سمعک در مدل ها و اشکال مختلف و با قیمت های متنوع ارائه می شود.
بعد از تجویز سمعک برای بیمار خدمات دوره های رایگان شامل سرویس‌ های دوره‌ای و تنظیمات سمعک و ارائه باتری جهت سمعک برای بیماران انجام می‌ شود. تمامی سمعک از برندهای معتبر با گارانتی های یک تا دوساله رایگان برای بیماران تجویز می گردد. در کلینیک شنوایی و سمعک پیروزی امکان تست سمعک قبل از سفارش آن وجود دارد، بعد از انجام تست شنوایی یک مدل سمعک برای بیمار تست شده و نتیجه توسط بیمار و ادیولوژیست مورد بررسی قرار می‌گیرد و چنانچه بیمار تمایل به استفاده از سمعک داشته باشد مدل مناسب جهت بیمار سفارش داده می شود.

 

 

 

 

خدمات بیمه برای سمعک 

بیمارانی که دارای بیمه های دولتی و خصوصی می باشند می توانند بخشی از هزینه سمعک خود را با ارائه مدارکی که توسط کلینیک پیروزی به آنها ارائه می شود دریافت کنند کلینیک پیروزی در این مورد بیماران را کاملا حمایت کرده و مدارک لازم را در اختیار آنها قرار می دهد حتی دستور پزشک گوش و حلق و بینی برای استفاده از سمعک که برای بیمه ضروری می باشد به بیماران ارائه می گردد. بیمارانی که دارای بیمه های دولتی و خصوصی می باشند میتوانند بخشی از هزینه سمعک خود را با ارائه مدارکی که توسط کلینیک پیروزی به آنها ارائه می شود دریافت کنند کلینیک پیروزی در این مورد بیماران را کاملا حمایت کرده و مدارک لازم را در اختیار آنها قرار می دهد حتی  دستور پزشک گوش و حلق و بینی برای استفاده از سمعک که  برای بیمه ضروری می باشد به بیماران ارائه می گردد.

 

مدارک لازم جهت پرداخت هزینه سمعک توسط بیمه:
۱- گواهی استفاده از سمعک توسط پزشک متخصص گوش و حلق و بینی
۲- آزمایش شنوایی سنجی بیمار
۳- فاکتور معتبر خرید سمعک
۴- کارت گارانتی سمعک
تمامی موارد ذکر شده در کلینیک پیروزی به بیماران قابل ارائه می باشد. جدول زیر تعرفه پرداختی بیمه های مختلف برای سمعک را نشان می دهد:

 

تعرفه بیمه برای سمعک پیروزی

 


* بیمه تامین اجتماعی:
برای یک گوش مبلغ۱۲۶۰۰۰۰ تومان پرداخت می گردد.
برای دو گوش فقط در اطفال یا بیماران کمتر از ۷ سال مبلغ ۲۵۲۰۰۰۰ تومان پرداخت می شود.

* بیمه سلامت:
برای یک گوش مبلغ ۸۸۰۰۰۰ تومان پرداخت می گردد.
برای نوشتن ها در بیماران کمتر از هفت سال مبلغ ۱۷۶۰۰۰۰ تومان پرداخت میشود‌.

* بیمه خدمات درمانی کارکنان دولت:
برای یک گوش ۸۸۰۰۰۰ تومان پرداخت می شود‌
برای دو گوش تنها در بیماران کمتر از ۷ سال ۱۷۶۰۰۰۰ تومان پرداخت میشود‌‌.

* بیمه نیروهای مسلح:
برای یک گوش مبلغ ۱۲۰۰۰۰۰ پرداخت میشود‌.
برای دو گوش ۱۴۰۰۰۰۰ پرداخت میشود.

* بیمه شهرداری:
برای هر گوش مبلغ ۹۰۰۰۰۰ تومان پرداخت میشود.

* بیمه میهن:
در مجموع برای سمعک ۵۰۰۰۰۰ تومان پرداخت میگردد‌.

* بیمه پارسیان:
در مجموع برای سمعک۷۰۰۰۰۰ تومان پرداخت میکردد.

* بیمه هواپیمایی:
برای هر گوش۲۵۰۰۰۰ تومان پرداخت میشود.

* بانک سپه:
برای هر گوش مبلغ ۴۲۰۰۰۰۰ تومان پرداخت میشود.

* بانک ملی:
برای هر گوش مبلغ ۱۲۵۰۰۰۰ تومان پرداخت میشود.

* بانک ملت:
برای یک گوش ۱۸۰۰۰۰۰ تومان پرداخت میسود‌.
برای دو گوش ۲۷۰۰۰۰۰ تومان پرداخت میشود.

* بانک تجارت و بانک کشاورزی:
برای هر گوش مبلغ ۱۶۰۰۰۰۰ تومان پرداخت میگردد.

* بیمه نظام آسایش:
با توجه به قرارداد مبلغ۲۵۰۰۰۰ یا ۵۰۰۰۰۰ تومان پرداخت میشود.

* بیمه صدا و سیما:
برای هر دو گوش مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰ تومان پرداخت میکند.

* بیمه شرکت نفت:
برای یک گوش مبلغ ۱۳۵۰۰۰۰ تومان پرداخت می شود. برای بیماران کمتر از ۱۴ سال به صورت دو گوشی مبلغ۲۷۰۰۰۰۰ تومان پرداخت میشود.

لطفا سوال یا نظر خود را اینجا مطرح نمایید

پرسش و پاسخ

علی فتوحی
علی فتوحی
۱۴۰۱/۱۲/۱۳

باسلام.دکترمتخصص برای هردوگوش سمعک پشت گوشی تجویزکرده نظامی بازنشسته هستم.ارتشی.میخواستم بپرسم که بازهم باید به کلینیک پیروزی مراجعه کنم یا تجویزدکترخودم کافیه؟؟

سمعک پیروزی
سمعک پیروزی
۱۴۰۱/۱۲/۱۳

سلام جهت تجویز سمعک حتما نیاز به مراجعه به کلینیک شنوایی سنجی و انجام ازمایشات لازم هست.

مریم نادعلی
مریم نادعلی
۱۴۰۱/۱۲/۱۲

سلام. فرهنگی ام .بیمه تکمیلی ام هم بیمه داناست. چقدرپرداخت می کنند . جایی هست که طرف قرارداد بابیمه داناباشه یاخیر

سمعک پیروزی
سمعک پیروزی
۱۴۰۱/۱۲/۱۲

سلام معمولا باید از جایی که سمعک تهیه میکنید فاکتور دریافت کرده و به بیمه بدهید

احمدرضا
احمدرضا
۱۴۰۱/۰۷/۲۴

خوب

سمعک پیروزی
سمعک پیروزی
۱۴۰۱/۰۷/۲۴

ممنون

احسان عبدالهی
احسان عبدالهی
۱۴۰۰/۱۱/۲۸

سلام سمعکهای نامرعی که در مجرای شنوایی قرار میگیرند آیا باعث جلوگیری از خارجش شدن واکس گوش نمیشه؟

سمعک پیروزی
سمعک پیروزی
۱۴۰۰/۱۱/۲۸

سلام، تمام کسانیکه از سمعک استفاده میکنند حالا داخل گوش یا پشت گوش به خاطر قرار گرفتن قالب داخل گوش بایستی سالیانه جهت جرم گیری مراجعه کنند.

حسینی
حسینی
۱۴۰۰/۰۳/۰۲

بهترین برند سمعک چیست؟

سمعک پیروزی
سمعک پیروزی
۱۴۰۰/۰۳/۰۲

سمعک ها مدل ها و برندهایی زیادی دارنداما همه آنها جز سمعک های خوب محسوب نمی شوند. به طور کلی می توان گفت سمعک های زیمنس آلمان، اتیکن دانمارک، فوناک سوییس، ویدکس دانمارک و یونیترون کانادا از بهترین برندهای سمعک در دنیا می باشند که در ایران هم نمایندگی فروش دارد. سمعک پیروزی نیز یکی از کلینیک های معتبر است که انواع بهترین برندهای سمعک را ارائه می دهد. 

 

فرمانی
فرمانی
۱۴۰۰/۰۳/۰۲

گرانترین سمعک کدام سمعک است؟

سمعک پیروزی
سمعک پیروزی
۱۴۰۰/۰۳/۰۲

می توان گفت که سمعک های نامرئی جز گرنترین سمعک ها هستند. سمعک های نامرئی، سمعک هایی هستند بطور کامل درون مجرای گوش قرار می گیرند و اصلا قابل مشاهده نیستند. 

ایمانی
ایمانی
۱۴۰۰/۰۳/۰۲

قیمت سمعک به چه عواملی بستگی دارد؟

سمعک پیروزی
سمعک پیروزی
۱۴۰۰/۰۳/۰۲

قیمت سمعک به عوامل مختلفی از جمله تکنولوژی به کار رفته در سمعک، میزان و نوع کم شنوایی فرد، سن فرد کم شنوا و استفاده از یک یا دو سمعک بستگی دارد. البته مدل و برند سمعک نیز در قیمت آن بی تاثیر نیست. اما در نظر داشته باشید که گرانترین سمعک الزاما بهترین سمعک نیست.